Opgaverne blev løst på RSK arbejdsdag 18-10-2020.

Af Per Christensen.

Per Esrup, som er leder af klubbens projektudvalg, var yderst tilfreds med indsatsen fra de fremmødte medlemmer til RSK arbejdsdag søndag den 18-10-2020. Han udtrykte sin tak således: Tak til alle der mødte op idag til arbejdsdag i klubben, 15 M/K ialt, dejligt med stor opbakning.

Vejret var rigtig godt, så udendørsarealer, faciliteter og noget udstyr mv. fik en ordentlig omgang. På trods af en god medlemstilgang i 2020, så var der ikke nye medlemmer at se. Det var  klubbens ildsjæle, som igen leverede en fin indsats. De var så effektive, at opgaverne var løst allerede omkring kl 12.30. Efter de fremmødtes indtagelse af en velfortjent sandwich med drikkevarer kunne Per Esrup afslutte arbejdsdagen.

Du kan se de fleste af dagens ildsjæle herunder. TAK!