Klubkalender

Januar 2023

Mandag den 9/1 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Torsdag den 19/1 – Skippermøde (Havneudvalg)

Februar 2023

Torsdag den 2/2 – Teoriaften (Junior)

Mandag den 6/2 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Marts 2023

Mandag den 6/3 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Tirsdag den 7/3 – Instruktørmøde (SUP)

Onsdag den 15/3 – Generalforsamling (Alle)

Onsdag den 29/3 – Introduktion til Randers Sejlerskole (Senior)

April 2023

Mandag den 3/4 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Torsdag den 13/4 – Teoriaften (Junior)

Lørdag den 15/4 – Forårsklargøring af skolebådene (Senior)

Søndag den 16/4 – Forårsklargøring af skolebådene (Senior)

Onsdag den 19/4 – Opstartsmøde (Kapsejlads)

Lørdag den 22/4 – Forårsklargøring af skolebådene (Senior)

Søndag den 23/4 – Forårsklargøring af skolebådene (Senior)

Søndag den 23/4 – Klargøring af joller (Junior)

Torsdag den 27/4 – Junioraften start (Junior)

Lørdag den 29/4 – Standerhejsning (Alle)

Lørdag den 29/4 – Rigning af skolebådene (Senior)

Søndag den 30/4 – Rigning af skolebådene (Senior)

Maj 2023

Mandag den 1/5 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Onsdag den 3/5 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 4/5 – Junioraften (Junior)

Mandag den 8/5 – Sejlerskolen starter (Senior)

Onsdag den 10/5 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 11/5 – Junioraften (Junior)

Søndag den 14/5 – Arbejdsdag (Alle)

Onsdag den 17/5 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 18/5 – Junioraften (Junior)

Onsdag den 24/5 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 25/5 – Junioraften (Junior)

Onsdag den 31/5 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Juni 2023

Torsdag den 1/6 – Junioraften (Junior)

Mandag den 5/6 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Tirsdag den 6/6 – Hedvig sejles til Udbyhøj (Senior)

Onsdag den 7/6 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 8/6 – Junioraften (Junior)

Onsdag den 14/6 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 15/6 – Junioraften (Junior)

Søndag den 18/6 – Sejlerskolens sommertur (Senior)

Onsdag den 21/6 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 22/6 – Junioraften (Junior)

Onsdag den 28/6 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 29/6 – Junioraften (Junior)

Torsdag den 29/6 – Hedvig sejles til Randers (Senior)

Juli 2023

Ferie – Ferie – Ferie

August 2023

Mandag den 7/8 – Sejlerskolen starter efter ferien (Senior)

Onsdag den 9/8 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Mandag den 14/8 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Mandag den 14/8 – Hedvig sejles til Udbyhøj (Senior)

Onsdag den 16/8 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 17/8 – Junioraften (Junior)

Lørdag den 19/8 – Havnens dag og Regatta (Alle)

Onsdag den 23/8 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 24/8 – Junioraften (Junior)

Fredag den 25/8 – Juniorweekend (Junior)

Lørdag den 26/8 – Juniorweekend (Junior)

Søndag den 27/8 – Juniorweekend (Junior)

Onsdag den 30/8 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Onsdag den 30/8 – Hedvig sejles til Randers (Senior)

Torsdag den 31/8 – Junioraften (Junior)

September 2023

Mandag den 4/9 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Onsdag den 6/9 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 7/9 – Junioraften (Junior)

Lørdag den 9/9 – Randersmesterskab (Junior)

Onsdag den 13/9 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 14/9 – Junioraften (Junior)

Lørdag den 16/9 – Mandetur (Alle)

Søndag den 17/9 – Mandetur (Alle)

Onsdag den 20/9 – Onsdagskapsejlads (Kapsejlads)

Torsdag den 21/9 – Junioraften (Junior)

Onsdag den 27/9 – Dorte Cup (Kapsejlads)

Torsdag den 28/9 – Junioraften (Junior)

Torsdag den 28/9 – Sejlerskolen slutter (Senior)

Lørdag den 30/9 – Slagters Blå Bånd (Kapsejlads)

Oktober 2023

Mandag den 2/10 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Torsdag den 5/10 – Junioraften (Junior)

Fredag den 6/10 – Sejlerskole afslutning (Senior)

Lørdag den 7/10 – Afrigning af skolebådene (Senior)

Søndag den 8/10 – Afrigning af skolebådene (Senior)

Torsdag den 12/10 – Nedpakning af joller (Junior)

Lørdag den 14/10 – Vinterklargøring / afdækning af skolebådene (Senior)

Søndag den 15/10 – Vinterklargøring / afdækning af skolebådene (Senior)

Lørdag den 28/10 – Standernedhaling (Alle)

Søndag den 29/10 – Arbejdsdag (Alle)

November 2023

Onsdag den 1/11 – kalendermøde (Udvalg)

Lørdag den 4/11 – Afriggerfest (Alle)

Mandag den 6/11 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Onsdag den 29/11 – Andespil (Alle)

December 2023

Torsdag den 7/12 – Julehygge (Junior)

Mandag den 11/12 – Bestyrelsesmøde (Bestyrelsen)

Søndag den 31/12 – Nytår og Gløgg (Alle)