SUP fik stor opmærksomhed på RSK hjemmeside i 2. Halvår 2020.

Af Per Christensen

Randers Sejlklubs hjemmeside havde over 12.000 besøg i 2. Halvår 2020, og af de mest mest populære var vore sider om Stand-Up-Paddle (SUP).

Fordeling på TOP-6 søgninger på RSK hjemmeside.

Besøgene på klubbens indmeldelses side har også været høje. Tallet repræsenterer dog ikke antal aktuelle indmeldelser, som ligger et sted mellem 60 – 90. Mange har også været inde og se på vores side med Ansøg om havneplads. Tallet er udtryk for antal visninger og ikke det reelle antal ansøgninger. Dem, der har ansøgt, er enten tildelt en plads eller sat på venteliste af Havneudvalget.

Der er afholdt kursus i opslag på hjemmeside for bestyrelsen, og der er planlagt tilsvarende kurser for udvalgene. Derfor kan du se frem til flere og mere mangfoldige opslag på hjemmesiden i 2021.