december 14, 2015

Udvalg/aktiviteter

Udvalg

Havneudvalg:

Ivan Mortensen, havnekoordinator: Email: havneudvalg.rds@gmail.com, Ansvarlig for havnepladser

tlf: 4265 8969 (træffes efter kl 16.00 på hverdage, medmindre henvendelsen har akut karakter.)

Carsten Birch, Email: Email: bogholderi.havneudvalg.rds@gmail.com (ansvarlig for økonomi)

Kapsejladsudvalg:

Poul Andreasen, Email: poul.andreasen@os.dk, tlf: 6098 4242

Dommere:

Flemming Bjerring, Email: bjerring@youmail.dk, tlf: 2380 8265

Klubhus:

Kurt Andreasen, Email: kurtandreasen007@gmail.com, tlf: 4017 2543

Aktivitetsudvalg:

Tager sig af arrangementer i sæsonen, som pinsestævne, madlavning til søs

Koordinator:

VAKANT

Projektudvalg:

Tager sig af vedligehold af klubbens bygninger og arealer

Ole Uglsøe Christensen, Email: jouc@post12.tele.dk, tlf: 2661 3917

Per Esrup, Email:per.esrup@gmail.com, tlf: 2937 1654

Sejlerskolen:

Tine Bræmer, Email: tine@br-j.dk, tlf: 4126 6512

Revisor:

Kai Jensen

Suppleant: Henning Andersen

Hjemmesiden:

Ronnie Andersen, Email: ronnie.siegumfeldt@gmail.com, tlf: 2293 6383

Medieudvalg: (Redaktørgruppen)

Per Christensen, Email: per@perma.dk, tlf: 6165 9386 (Klokkebøjen)

Erik Schmidt Jensen, Email: esjt@mail.dk, tlf: 2022 4973
Søren Weitemeyer, Email: soren@weitemeyer.dk, tlf: 2553 4692

Juniorafdeling

Koordinator
Tom Mark, Email: Tmjensen66@gmail.com, tlf: 2323 3918

Forældregruppe
Maj-Brit Olesen, Email: majbrittolesen@me.com, tlf: 2834 1781

Bonnie og Per Mørup, Email: per.bonnie@mail.dk, tlf: 2236 1510

Instruktører
Kristoffer Mark, Email: kristoffermark@gmail.com, tlf: 2422 5963
Jens Sølvsten
Lucas Olesen

Randers Sejlklub Stand Up Paddle skole.
SUP Moms & Youngsters E-mail:

Per.bonnie@mail.dk
malene@randerslilleskole.dk
winnieherlevsen@gmail.com