december 28, 2016

Kalender 2017

Fælles klubkalender for 2017

Sejlerskolens og Junior Sejlerskolens for 2017 kan du finde her. Kalender SejlerskolenKalender Junior Sejlerskolen

JANUAR

9. januar: bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

25. januar: Mad til søs 18.00 (Alle)

29. januar: Skippermøde Læs mere her

FEBRUAR

13. februar: bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

MARTS

5. marts: Knob, stik og splejsning v/ Mogens Exner 10-16 (Alle)

13. marts: Bestyrelsesmøde 18:30 (Bestyrelsen)

15. marts: Randers Bådudstyr 19.00 (Alle)

April

18. april: Bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

19. april: En aften med kapsejladsregler 18.30 (Alle)

22. april: Arbejdsdag – Udendørsarealer ved klubhus 9.30-ca 14.00 (Alle)

25. april: Arbejdsdag – Maling af terrasse og gulv 9.30-ca 14.00 (Alle)

29. april: Standerhejsning 10.00 Informationsmøde 10.15 (Alle)

MAJ

3. maj: Skippermøde 17.00 Aftenssejlads 18.15 (Kapsejlere)

10. maj: Aftenssejlads 18.15 (Kapsejlere)

15. maj: Bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

17. maj: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

31. maj: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

JUNI

7. juni: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

11. juni: Arbejdsdag – Udendørsarealer og klubhus 9.30- ca. 14.00 (Alle)

14. juni: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

18. juni: Sejlerskolen til Uggelhuse 12.00-20.00, alle er velkomne (Alle)

19. juni: Bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

21. juni: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

28. juni: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)


Sommerferie


AUGUST

16. august: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

21. august: Bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

23. august: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

26. august: Kanaløen rundt 10.00(afgang fra Randers) Se opslag (Alle)

30. august: Aftensejlads 18.15 (Kapsejlere)

SEPTEMBER

2. september: Arbejdsdag – Maling af klubhus 9.30 – ca. 14.00 (Alle)

6. september: Aftensejladser 18.15 (Kapsejlere)

10. september: Arbejdsdag – maling af klubhus 9.30 – ca. 14.00 (Alle)

10. september: Kvindetur 9.30-16.30 (Damer)

13. september: Aftensejladser 18.15 (Kapsejlere)

18. september: Bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

20. september: Aftensejladser 18.15 (Kapsejlere)

23.-24. september: Mandetur 11.30 (Herre)

27. september: Dorthe Cup, skippermøde 17.00, spisning kun for deltagende både. (Kapsejlere)

29. september: Sejlerskolen har fællesspisning i klubhuset 19.00 (Sejlerskolen)

30. september: Slagters blå bånd, skippermøde 10.00 (Kapsejlere)

OKTOBER

9. oktober: Bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

25. oktober: Standernedhaling 19.00 Generalforsamling 19.15 (Alle)

NOVEMBER

4. november: Afriggerfest 19.00 (Alle)

13. november: Bestyrelsesmøde 18.30 (Bestyrelsen)

20. november: Kalendermøde 19.00 (Bestyrelsen + udvalg)

DECEMBER

6. december: Andespil 19.00 (Alle)

31. december: Gløgg og æbleskiver 11.00-13.00 (Alle)